Články

Kurzy Alfa 2020 - Otazníky života

Farnost v Rožnově pod Radhoštěm navazuje na úspěšnou sérii Kurzů Alfa z let předchozích a v roce 2020 míní vstoupit již do druhé pořadatelské dekády. V životě je mnoho otázek. A každý, kdo přemýšlí o smyslu života, by měl dostat příležitost prozkoumat souvislosti křesťanské víry s lidským životem. Právě o tom je Alfa. 

Číst dál: Kurzy Alfa 2020 - Otazníky života

Putování po polských poutních místech

Ve středu 23. 10. proběhla v pastoračním centru přednáška o poutních místech Polska. Obsahem přednášky bylo nejen putování po deseti poutních místech, ale také povídání o Janu Pavlu II., Faustýně Kowalské a Stanislavu Papczynském, tedy o svatých, kteří jsou s těmito místy spojeni.

Číst dál: Putování po polských poutních místech

Misijní neděle 2019

V neděli 20. října 2019 na Světový den misií se farní společenství po celém světě modlí za potřebné a přispívají do fondu solidarity, ze kterého jsou podporovány projekty na pomoc potřebným a šíření Božího slova do všech koutů světa. Také naše farnost se připojí k duchovní i materiální podpoře misijního díla.Číst dál: Misijní neděle 2019

Více a méně známá poutní místa Polska

Zveme Vás na přednášku Tomáše Surého, která se koná ve středu 23. 10. 2019 v 19:00 hodin v Pastoračním centru v Rožnově pod Radhoštěm. Tématem bude „putování po deseti polských poutních místech“. Navštívili jste některé z těchto poutních míst? Góra Kalwaria Mariańska, Marianki, Licheň, Grablinský les, Wadowice, Kraków-Lagiewniki, Świnice Warckie, Glogowiec, Kalwaria Zebrzydowska, Čenstochová. 

Číst dál: Více a méně známá poutní místa Polska

Výuka náboženství ve školním roce 2019/2020

AKTUALIZOVANÝ ROZVRH VÝUKY (3.9.2019)
V novém školním roce bude opět probíhat výuka 
předmětu "Křesťanská výchova - římskokatolické náboženství" v Pastoračním centru a také na ZŠ Pod Skalkou a ZŠ 5. května. Při výuce se děti učí dívat kolem sebe, ujasňují si otázky smyslu života a poznávají Bibli. 
Zápis se koná 3. září 2019, výuka začne v týdnu od 16. září 2019.
 

Číst dál: Výuka náboženství ve školním roce 2019/2020

Jubilejní desáté Kurzy Alfa

Rožnovská farnost, jako jedna z mála v ČR, uspořádala Kurzy Alfa již v desátém běhu. Pořadatelství kurzů se v posledních letech odehrává pod vedením Farních evangelizačních buněk jako přirozené naplnění poslání jejich nasměrování vně farnosti (otevřenost pro nově zvané – příchozí). Nosným pilířem obliby kurzů byly opět diskuzní skupinky, kde si všichni zúčastnění vzájemně vyměňovali obohacující pohledy, postřehy a zkušenosti na témata jednotlivých přednášek.  

Číst dál: Jubilejní desáté Kurzy Alfa

Pozvání na Noc kostelů 2019

Zveme všechny zájemce do naší farnosti na Noc kostelů, která se koná v pátek 24. 5. 2019. Akce bude zahájena v 19:30 hodin a na programu bude vystoupení chrámového sboru, ukázka hry na varhany, přednáška, prohlídka kostela i kostelní věže, pro odvážné děti bude připravená herní aktivita. 

Číst dál: Pozvání na Noc kostelů 2019

Velikonoční zpravodaj


Přečtěte si velikonoční zpravodaj naší farnosti. Najdete v něm úvodní slovo otce Pavla Hofírka, rozhovor s biskupem Václavem Malým, tip na knihu pro zvídavé děti a další informace, pozvánky a fotografie. 
Číst dál: Velikonoční zpravodaj

Velikonoční bohoslužby 2019

Přinášíme přehled bohoslužeb v Rožnově v průběhu velikonočních svátků: na Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu, Zmrtvýchvstání Páně a na velikonoční pondělí.
Na Květnou neděli - 14. 4. 2019 bude již tradičně v 9:30 krátká pobožnost v kostele sv. Anny ve Valašském muzeu. Po ní vyjde průvod s ratolestmi do farního kostela, kde bude následovat mše svatá. 

Číst dál: Velikonoční bohoslužby 2019

Wednesday the 19th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.