Noc kostelů

 Noc kostelů skončila, Noc kostelů 2015 je za námi. Chtělo by se dodat, že je před námi Noc kostelů 2016. Neřeknu to, protože někteří z vás by oprávněně usilovali o moje bezživotí. Před námi a především před vámi je čas, kdy si můžete oprávněně oddechnout, odpočinout a vychutnat až do dna poháru radost, že se letošní Noc kostelů vydařila a byla požehnaná. Alespoň já to tak vnímám, když jsem pročítal programy vašich kostelů, kaplí a modliteben a následně od vás dostával zprávy o zájmu a počtu účastníků vašich programů. Když jsem zprávy postupně během páteční noci a sobotního rána pročítal a sčítal návštěvníky, bylo jasné, že vaše snaha, energie a čas společně s modlitbou přinesly svoje ovoce. Během jedné krátké páteční noci zaznamenalo 220 kostelů, kaplí a modliteben olomoucké arcidiecéze 78 500 návštěvnických vstupů. Přesto, že je u nás Noc kostelů již šestým rokem a troufnu si říct, že většinu chrámů už návštěvníci viděli, byl letos zase o něco větší zájem návštěvníků oproti loňsku. A to nás může oprávněně potěšit a povzbudit. S klasikem by se dalo říct, že návštěvníci přišli a viděli, ale zvítězili organizátoři. Protože připravili dobré programy, které návštěvníky přitáhly. A tak bych vám chtěl  z celého srdce upřímně poděkovat za to, co jste udělali prostřednictvím Noci kostelů pro druhé. A i kdyby to nebyly tisíce lidských srdcí a duší návštěvníků, kterých se setkání s Boží přítomností, láskou a dobrotou dotklo, víme, že je v evangeliu psáno - cokoli jste udělali nejmenšímu z těchto mých bratrů, to jste udělali mně. Ještě jednou vám děkuji za Noc kostelů. 

S přáním všeho dobrého 
Luboš Nágl
sekretář pro pastoraci a koordinátor Noci kostelů
Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.