ZTIŠENÍ - sochy Marianny Machalové

Vytisknout
Kategorie: Kostnice
O letním večeru 19. srpna zahájíme vernisáží výstavu soch a reliéfů sochařky Marianny Jánošíkové-Machalové. 
 
Marianna ve dvaceti dvou letech zcela oslepla. „Ve světě vidících jsem se začala cítit poměrně nejistě, ale s pomocí hlíny jsem si jako cihlu po cihle vybudovala zeď, potom dům – hrad. Ne jako izolaci, ale jako zázemí, jistotu, kam mohu pozvat i druhé.“ – popisuje jednoduše svou životní cestu k sochařství. Přijměte toto pozvání a přijďte ve ztišení naslouchat hlíně, které sochařka vdechla život. Přijďte vnímat jemnost, krásu, pohodu. Myšlenku, která se stala hmotou.  
Vernisáž výstavy se koná ve středu 19. srpna v 18 hod u Kostnice ve farní zahradě za kostelem Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm.

Foto z výstavy: Martin Blaha a Jan Husák
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.


Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.