1. katecheze / 2015-16

Farní evangelizační buňky
1. katecheze ve školním roce
2015/2016
 
Drazí přátelé!
 
Jsem rád, že vás prostřednictvím této katecheze mohu uvítat v novém školním roce. Díky za vaši vytrvalost a ochotu pokračovat ve scházení se, i když v trošku odlišném seskupení. Kdo z vás jste byli na našem společném úterním setkání tak již víte, že buňky Dany a Martina se pod tíhou mnohých odchodů a stěhování rozpadly. Podle poslední verze se lidé právě z těchto společenství budou setkávat společně. Mysleme na ně v modlitbě. Rozpadnutí podobně jako dělení je těžkou zkouškou.

Jako katechezi v plném slova smyslu vám zasílám dvojí promluvu ze setkání FEB s papežem Františkem. Připadá mi, že na začátek nové etapy našeho setkávání nemůžeme dostat lepší slova než právě tato. Můžete si je rozdělit na dva týdny. Poté bych začal posílat pravidelně katecheze, podobně jako minulý šk. rok.

Přestože se nám může zdát, že se už naše setkávání jakýmsi způsobem „usadilo“ jsme neustále ve stavu začínání. A to vy i já. Mějte prosím se mnou trpělivost a vyprošujte mi dary Ducha k vedení Božími cestami. Ta poznámka směřuje k naší službě a vzpomněl jsem si na ni v souvislosti se svátkem sv. otce Pia – muže modlitby a vytrvalé činnosti. Připadá mi, že nás Pán volá k tomu, abychom začali naplno používat obě ruce. Jednu nasměrovali k Bohu a druhou uchopili bližního. Jednu pozvedli k Boží oslavě a druhou natáhli k pohlazení bratří a sester. 
Jordán zůstává vodou života, dokud nezastaví svůj tok ve vodách smrti. Nesmíme se přespříliš zaměřovat na pilování struktury setkávání, i když je důležitá. Ale je pouze korytem, kterým musí proudit voda živá. A té buď dovolíme téct, nebo ji k naší velké škodě zastavíme. Pamatujte si, že Bůh neinvestuje do smrti. Náš Bůh je přece Bohem živých.

Budeme tento rok intenzivně hledat naše místa ve společenství farnosti a jemnými tahy štětce dotvářet velké kontury struktury církve, aby obraz Boží dostával jasné rysy. 
 
Těším se na tuto cestu a žehnám vám
P. Kamil
 
 
Wednesday the 28th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.