Rožnovské hody


V neděli 1. listopadu, v den Všech svatých, na který připadá zasvěcení našeho farního kostela, jsme odpoledne prožili krásné setkání.


V 16 hodin u nás vystoupili sólisté Chrámového sboru ze Štramberka, kvarteto Komorního orchestru P. J. Vejvanovského z Nového Jičína, herci divadelního soboru Pod věží ze Štramberka a soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic. Nezapomenutelný zážitek z jejich vystoupení nazvaného Za nebeskou bránou si odnášel snad každý, kdo se zúčastnil. Doteky životních osudů světců, které si církev připomíná od svátku sv. Maří Magdalény až po Tři krále, byly zpracovány v úžasné harmonií vážné hudby, lidových písní a folklorního hereckého představení.

Toto nedělní odpolední vystoupení krásně doplnilo slavnostní atmosféru našeho farního slavení.

P. Kamil
Thursday the 5th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.