VŠUDE ŽIJÍ LIDÉ - fotografie Josefa Bosáka

Vytisknout
Kategorie: Kostnice
„Když jsem se rozhodoval ke své účasti v Expedici do Náhorního Karabachu, netušil jsem, že se dostanu skoro až na konec světa. Že navštívím hornaté území uprostřed Azerbajdžánu, poznamenané pohnutou historií a utrpením lidí způsobeným rozhodováním politiků a nesmiřitelnými konflikty mezi křesťany a muslimy...“ – tak začíná popisovat zrození cyklu Všude žijí lidé rožnovský fotograf Josef Bosák.

Pro něj je druhý člověk objektem jeho láskyplného zájmu. Člověk odhodlaný a bojovný i člověk odevzdaný, nemocný a smutný. Člověk s bezstarostnou dětskou radostí i člověk s životem vrytým hluboko ve vráskách…  
Fotograf Josef Bosák odhaluje prostřednictvím svých fotografií lidskost. Lidskost jako lásku k druhým lidem, která se dívá na člověka takového, jaký je. Lidskost, která se snaží pochopit druhého v jeho jedinečné situaci, v níž se právě nachází. Bez příkras, bez stylizace.  Vernisáž doplněná povídáním o fotografiích a cestě za nimi proběhla 12. května, výstavu měli návštěvníci možnost shlédnout od května do července 2015.

JOSEF BOSÁK, fotograf - ŽIVOTOPIS

Kde a proč jsem fotografoval aneb Všude žijí lidé


Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.