Lukáš Šimek: Namibie - příroda a lidé jihozápadní Afriky

Dne 16. 3. 2016 proběhla v rožnovské knihovně přednáška přírodovědce RNDr. Lukáše Šimka na téma "Namibie - příroda a lidé jihozápadní Afriky". 
 
Křováci (Sanové), Himbové a Hererové se snaží udržet svoji kulturu navzdory kosmopolitní politice současné demokratické republiky, která získala samostatnost teprve v r. 1990! Namibie je na cestě k demokracii stejnou dobu jako my, jenom rozlohy národních parků, pouští a jiných „pouští“ nejsou už tak dobře souměřitelné.

RNDr. Lukáš Šimek je zoolog, ekolog a člen ČKA. Absolvoval (1982) vertebratologii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, zajímá se o historii umění, ochranu přírody a rád cestuje, občas výtvarně aktivní.

Foto: Martin Blaha


Wednesday the 8th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.