Prázdninové divadlo „František blázen“

Poslední prázdninový den, 31. 8. / farní zahrada / pro děti i dospělé

Asi šedesát dětí a dospělých přišlo poslední prázdninový den na farní zahradu a nechalo se vtáhnout do divadelního příběhu „František blázen“. „Příběh o svatém showmanovi, který chtěl být nejskromnější a nejnepatrnější a šly za ním davy.“ Divadlo s prvky step a body-drum bylo neseno vyprávěním o životě a smrti svatého Františka z Assisi; hra je autorským projektem herce Jana Horáka.

 

Některé děti napodobovaly Františkův tanec-modlitbu, jiné se nechaly inspirovat jeho schopností rozmlouvat se stvořením a po divadle zkoušely, jestli i ony rozumí řeči ptáků. Možná by vás překvapilo, jaké nadání v sobě objevily a jak jsme si krásně, ptačí řečí popovídali! 


Herec Jan Horák o svém originálním ztvárnění života svatého Františka říká: „Když František kázal, tak při tom tančil a zpíval, proto je i vyprávění o Františkovi roztančené a rozezpívané. Byl to svým způsobem extremista; když plnil své poslání, tak nešetřil tělo, a tak se taky snažím moc nešetřit a zkoumat hranice svých sil.“ 

Děkujeme za nevšední a krásný prožitek! 

Thursday the 5th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.