POMALU SE UČÍM KROKY K MÉMU TANCI – Fotoklub R9

Kategorie: Kostnice

Vernisáž: 3. května / 16 hod / farní zahrada

Od května do července hostí galerie Kostnice výstavu černobílých velkoformátových fotografií zachycujících život Iskérky, sdružení, které pomáhá duševně nemocným lidem. Autory fotografií jsou členové rožnovského Fotoklubu R9, pozvání na vernisáž výstavy přijal i umělecký garant profesor Jindřich Štreit.

Instalace výstavy ve farní Kostnici není náhodná – již třetím rokem farnost zaměstnává klienty Iskérky jako průvodce výstav v této galerii a snaží se jim tak nabídnout možnost zapojit se do pracovního procesu, získat pracovní návyky, zakusit zodpovědnost i pocit dobře odvedené a oceněné práce. Cennou částí vernisáže bylo proto i několik svědectví klientů Iskérky, těch, kterým se podařilo vrátit se do běžného života i těch, kteří se svým hendikepem učí žít.

Soubor vystavovaných fotografií vznikal postupně v průběhu roku 2012, prvotním cílem byla výstava v prostoru Senátu ČR v Praze. Po celou dobu projektu se fotografové účastnili aktivit a setkávání Iskérky a zachycovali každodenní i sváteční okamžiky. Vzniklo tak velké množství fotografií, ze kterých vybírali společně fotografové a umělecký garant Mgr. Prof. Jindřich Štreit výsledný soubor.

Uspořádání výstavy finančně podpořilo město Rožnov pod Radhoštěm.

Průvodcovská brožura k výstavě ( ke stažení ve formátu PDF)

Fotografie z vernisáže (autor Martin Blaha): 
Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.