KOSTNICE – OŽIVLÉ KRAJINY K PUTOVÁNÍ

Kategorie: Kostnice

Malířka Gabriela Nováková uspořádala 9. srpna 2016 komentovanou prohlídku výstavy svých obrazů v galerii Kostnice u kostela Všech svatých a následně malý kurz kreslení pro veřejnost.

Cyklus obrazů s názvem „Krajiny k putování“ ukazuje téma, kterým se autorka zabývá ve své volné výtvarné tvorbě. Kresby nevytváří v jednom souvislém časovém úseku, ale vznikají v malých cyklech, někdy i v odstupu několika let. Jako téma prostupující různá období života, vracející se pro svou mnohotvárnost a víceznačnost. Barevnost je redukována pouze na bílou a černou. Práce jsou vytvořeny technikou oboustranné vrstvené tušové kresby na fólii.

V rámci workshopu si asi dvacítka dospělých vyzkoušela kreslení stromu – statného staletého jasanu, který roste vedle budovy Kostnice na farní zahradě. Trpělivé vedení malířky sklidilo své plody - na všech výkresech se zaskvěly kresby, svým estetickým ztvárněním překvapující někdy i samotné autory.

Marie Popelářová

Autor fotografií: Martin Blaha

Wednesday the 28th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.