Petr Kolář: O vztahu duchovních k laikům a pojetí společenství v katolické církvi

Petr Kolář, jezuitský kněz a publicista přednášel 2. 11. 2016 v Pastoračním centru v Rožnově. 
-- Zvukový záznam přednášky zde

Petr Kolář vystudoval a také několik let pracoval v technickém oboru v Ostravě. Po invazi vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 se při cestě ze zahraničí rozhodl zůstat v Rakousku a vstoupit do jezuitského noviciátu. Studoval v Německu a Francii, kněžské svěcení přijal v roce 1975 v SRN.

Působil mnoho let v Paříži, kde se mj. podílel na vydávání a posíláni zakázaných knih do Československa. Dva roky byl redaktorem Vatikánského rozhlasu. Do Československa se vrátil v roce 1990, působil mj. v náboženské redakci Českého rozhlasu. V roce 2007 byl vyznamenán nejvyšším státním francouzským vyznamenáním Řádem čestné legie. Nedávno se vrátil z pobytu na Korsice, kde pracoval jako výpomocný kaplan. 

Foto: Martin Blaha
Wednesday the 28th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.