Třetí Férová snídaně

V sobotu 13. května se uskutečnila FÉROVÁ SNÍDANĚ na ZŠ Pod Skalkou. Školní skvělý tým se společně se zástupci farnosti z Rožnova pod Radhoštěm a Markem Cihlářem pokusili připravit happening, kterým by důstojně podpořili fairtradové  i lokální pěstitele.

 


Co je fair trade? Je to způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům a řemeslníkům z tzv. rozvojových zemí možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Výrobci v rámci systému fair trade dostávají za svou práci spravedlivě zaplaceno, což odpovídá nákladům na pěstování či výrobu a zároveň umožňuje důstojné živobytí. K férové ceně navíc dostávají také tzv. fairtradovou prémii, což jsou peníze na to, aby si mohli zajistit třeba čistou vodu, postavit školu pro své děti, nakoupit léky nebo řadu dalších potřebných věcí. Tito lidé pěstují plodiny, které denně jíme, nebo vyrábějí výrobky, které denně používáme. Může je proto podpořit každý z nás.

Zájem byl velký, asi 250 účastníků. Stoly „praskaly" pod dobrotami vyrobenými z fairtradových i lokálních surovin. Pro děti byly připraveny hry a samozřejmě sladké odměny. Dobré počasí, velmi příjemná atmosféra, vůně kávy, čaje, čokolády …….

Bylo to krásné dopoledne!

Na shledanou na FÉROVÉ SNÍDANI 2018!!

R. Paclová, ZŠ Pod Skalkou


Thursday the 5th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.