Týden modliteb za zastupitele

Několik farních společenství iniciovalo Týden modliteb za naše město a jeho politické představitele. Ten vyvrcholil v pátek 2. 6. večerní mší svatou obětovanou za zastupitele našeho města a za město a společným přátelským setkáním v pastoračním centru.  

Nikdo z nás nemůže prohlásit: „To se mne netýká, protože vládnou ti druzí…“. Nikoliv, jsem zodpovědný za jejich vládu a musím se co nejvíce vynasnažit, aby vládli dobře. Musím se také co nejvíce účastnit politického života, nakolik je to pro mne možné. Podle sociální nauky církve je politika jednou z nejvyšších forem milosrdné lásky, protože je to služba obecnému dobru. Nemohu si tedy před ní umýt ruce. Každý z nás jí musí něco věnovat.“ – řekl při ranním kázání v kapli Domu sv. Marty papež Fratišek, dne 16. 9. 2013.

 

Wednesday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.