KOSTNICE - PŘÍBĚHY Ludmily Vaškové

Kategorie: Kostnice

Autorská komentovaná prohlídka se stala pomyslnou "třešinkou na dortu", vrcholem výstavy akvarelů, ilustrací a grafik malířky Ludmily Vaškové. Jednoduchý název "Příběhy" zahrnul nejen vyprávění důvěrně známých biblických příběhů. 

Autorka nás také nechala nahlédnout pod své ruce - popsala, proč je nutné některé obrazy nahodit "a la prima", tedy ihned, a jiné musejí čekat; popsala techniky své práce, včetně ukázek nástrojů, které používá. Tím, že to není jen plátno a štětec začal neznalý člověk postupně chápat, že obrazy a grafiky, na něž hledí nejsou jen uměním, ale i zručným řemeslem. Vyprávění završila ukázka staré grafické techniky - hlubotisku. 

Příjemné setkání několika desítek lidí doplnila paní Vašková svými úvahami o smyslu výtvarné práce, zvláště v současné zrychlené době: Harmonie a krása prostředí, ve kterém žijeme, i mnohé jiné duchovní a kulturní prožitky, jsou pro člověka natolik významným zdrojem inspirace a životního naplnění, že není možné se jich vzdávat.  

V pořadí již osmá výstava v galerii Kostnice proběhla od 25. července do 10. září. Jejími průvodci byli klienti Iskérky; realizace výstavy byla podpořena grantem Města Rožnov pod Radhoštěm. 

Marie Popelářová  
Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.