PŘÍBĚHY - Ludmila Vašková

Kategorie: Kostnice

Zveme všechny farníky i příznivce výtvarného umění v úterý 25. 7. 2017 v 17:00 na vernisáž letošní druhé výstavy v galerii Kostnice s názvem Příběhy. Vystavující autorkou bude rožnovská výtvarnice Ludmila Vašková – malířka, grafička, autorka pohádkových knižních ilustrací a keramička.

Paní Vašková vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti (obor grafika a ilustrace), později Pedagogickou fakultu Palackého univerzity v Olomouci, kde se pod vedením profesora Zdeňka Přikryla setkala i s modelováním a poprvé si „osahala“ hlínu. Další cenné zkušenosti nasbírala svou prací ve Valašském muzeu v přírodě, poté již zůstala na „volné noze“ a začala tvořit ve svém domácím ateliéru. 

Z osobností, které její tvorbu ovlivnily, lze jmenovat Antonína Strnadla, Jiřího Trnku, Adolfa Borna a v oboru akvarelu zejména Miloše Šimurdu. Významné pro její další směrování bylo i setkání s Dr. Jaroslavem Štikou, který ji přizval ke spolupráci do Valašského muzea a do pěveckého souboru Polajek a ukázal cestu do světa lidových písní a valašských bájí. V jejich obsahu koneckonců stále čerpá inspiraci pro svou tvorbu. Hledá zejména takové, které zachycují hluboké prožitky člověka a vydávají svědectví i po letech.

Výstava akvarelů a grafiky Ludmily Vaškové v galerii Kostnice ve farní zahradě v Rožnově p/R potrvá do 10. 9. 2017 a je otevřena od středy do pátku 9-12 a 13-17 hodin. 

Plakát ke stažení
Saturday the 19th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.