Erik Tabery: Opuštěná společnost

Vytisknout
Beseda s českým novinářem a šéfredaktorem týdeníku Respekt Erikem Taberym ml. se uskutečnila dne 10. 4. 2018 v Sušáku ve Valašském muzeu v přírodě. Při této příležitosti představil svou novou knihu Opuštěná společnost oceněnou Magnesii Literou jako Kniha roku 2018.  
Poslechněte si záznam z besedy.

Erik Tabery ml. (*1977) je český novinář, šéfredaktor týdeníku Respekt. V redakci začal pracovat v roce 1997, píše především komentáře o domácí politice, za které získal cenu Novinářská křepelka (2002). Za rok 2008 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Je synem herce Erika Taberyho st. a režisérky Kristýny Taberyové (rozené Štěpánkové, dcery herce Zdeňka Štěpánka). Je autorem knih:

  • Vládneme, nerušit -  Opoziční smlouva a její dědictví, kniha byla nominována na cenu Magnesia Litera za rok 2006 v kategorii publicistika. V roce 2008 byla znovu vydána v rámci edice Respekt. Uplatnila se jako předloha pro stejnojmenný televizní dokument.
  • Hledá se prezident – Zákulisí voleb hlavy státu, kniha se věnuje volbě českých prezidentů od roku 1918, ale s důrazem na léta 1993–2008
  • Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše, vyšlo také jako audiokniha, kterou načetli Jiří Dvořák a Ivan Trojan. Zabývá se v ní tématy idey státu, populismu, médií, střetu generací vztahem k evropské unii a osobnostmi, které formovaly naši politickou kulturu (Masaryk, Peroutka, Havel, Zeman, Babiš....) i jejich politickými prostředky.  
Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.