Jaroslav Šebek: Doba byla těhotná změnou

Vytisknout
Přednáška Jaroslava Šebka: Doba byla těhotná změnou se uskutečnila 14. října 2019 od 17:00 hodin v klubu Vrátnice v Rožnově pod Radhoštěm. 

Poslechněte si záznam ze setkání. 


Jaroslav Šebek (1970, Benešov) je český historik, pracovník Historického ústavu AV ČR Praha, zaměřující se na dějiny českých zemí 20. století, zejména dějiny politických stran, česko-německé vztahy a církevní dějiny. Absolvoval magisterské studium historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jeho diplomová práce byla na téma Československý rok 1929. V roce 1999 získal na této škole i doktorský titul s dizertační prací Sudetoněmecký politický katolicismus na křižovatce. Roku 2009 se habilitoval v oboru historie – české dějiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde předložil habilitační práci na téma Mezi křížem a národem. Je členem prezidia České křesťanské akademie.
Wednesday the 31st. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.