Výzva | Neděle u farníků doma

Milí farníci,
prožíváme období omezení, ale také nových možností. Trávíme mnohem víc času doma se svými nejbližšími, pracujeme home-office, studujeme online, s přáteli streamujeme. Hledáme nové cesty a o to právě v naší výzvě jde. 

Jak jste prožili neděli? Co vás oslovilo? Co vám toto období přineslo nového? Podělte se s ostatními a napište, pošlete fotografii nebo můžete natočit krátké audio či video. Váš příspěvek zveřejníme. Podělte se o své prožívání víry a inspirujte ostatní. 

Adresa pro zasílání je: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  


 

Mobilní a internetové technologie nám umožnily prožít nevšední bohoslužbu v kruhu širší rodiny. Spolu, a přitom každý jinde: Amsterodam, Praha, Žamberk, Rožnov p. Radh. Normálně by si každý šel do „svého“ kostela. Teď jsme četli a naslouchali Božímu slovu spolu. Také jsme se všichni po dlouhé době zase viděli. Byl to nápad mladých (o kterých jsme si mysleli, že jejich víra vychládá). Bez lásky by nám technologie však zcela jistě nebyly k ničemu. Bože, děkujeme za to, že ty jsi zdrojem nejhlubší lásky, že ty nás k ní pozvedáš!

Marie


 

Doba, kdy máme všechny děti doma, nám přinesla kromě více hluku a času pro to, co nás těší i více prostoru pro ranní čtení v posteli. Ráno je na to ještě energie a klid :) Při jarním „nouzovém stavu“ to bylo třeba čtení NOVÉHO ZÁKONA z komiksové Bible, kterou jsme si právě před Velikonocemi rozkouskovali. 
Díky této „dětské“ komiksové verzi můžu konečně i já říci, že jsem zhruba přečetla STARÝ ZÁKON. Děti to opravdu zajímalo a myslím, že malý přehled jim to dalo. Já se rozhodně teď lépe orientuji. 
TIP: Děti to o to víc bavíkdyž si v mapě Palestiny hned ukazují a vybarvují, kudy Ježíš šel, kde jaké zázraky udělal ... Mapy jsme si vytiskli z http://biblickedilo.cz/prakticka-prace-s-bibli/biblicke-mapky/ Stejně tak si tam pak značily cestu Abrahamovy rodiny, misijní cesty sv. Pavla aj.

Eliška Chovancová Po návštěvě hřbitova na Ústecko-Orlicku v neděli jsme si ještě kousek zajeli do Neratova a konečně navštívili kostel Nanebevzetí Panny Marie. Celou cestu byla hustá mlha. Když jsme dojeli na místo, tak k našemu překvapení byl kostel a opravdu jen nejbližší okolí zalito sluncem. Jakmile jsme vystoupili z auta, tak jsme se na sebe podívali a museli se smát. Samotný kostel má své genius loci a nám se v něm i při pohledu na prosklenou střechu krásně rozjímalo. Následně jsme si prošli blízké okolí a strávili tak velmi příjemné nedělní odpoledne.

Šárka a Radek

 

 Co mi přinesla druhá vlna pandemie? Tak například modlitbu breviáře. Dříve jsme se se sestrou doma občas modlily nešpory. A teď, když jsme večer doma, tak jsme na to navázaly. Už máme sice každá svou rodinu, ale dnešní technologie nám dovolí se propojit i na dálku. 

B. S.  


 

Thursday the 9th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.