Online besedy s farářem

V této době se není možné scházet osobně a tak jsem se rozhodl vyzkoušet a nabídnout možnost setkávání přes internet. Mnoho možností na internetu už existuje: přenosy a záznamy bohoslužeb, kázání, křesťanské přednášky, katecheze, články, videa atd. Jediné, co chybí a co mohu nabídnout, je osobnější komunikace a možnost se kněze na cokoliv zeptat.


Navazuji tím na besedy a katecheze, které už roky pro farníky dělám. Při těchto setkáních probíráme katechismus, rozebíráme biblické texty a také část času věnujeme právě otázkám a diskuzi o věcech, které lidi akutálně zajímají.

Při online besedách jsem se rozhodl vypustit systematické probírání a věnovat čas pouze odpovědím na otázky. Studovat Bibli či katechismus může každý sám, ale v této době nemusí být tolik příležitostí se druhých nebo kněze zeptat na věci, které nás napadají. Zatím proběhly dvě besedy v menším kroužku zájemců. Online schůzky děláme v programu Microsoft Teams, který mnozí znáte z distanční školní výuky. Besedy bývají jednou za týden ve čtvrtek v 18:00 zhruba 45 až 60 minut, ale to je možné podle situace a zájmu měnit. Otázky mi účastníci posílají předem e-mailem nebo napíší do programu Teams, případně se zaptají přímo během online besedy. Po technické stránce je potřeba mít připojení k internetu, počítač nebo notebook nebo tablet nebo chytrý telefon. Výhodou je také mikrofon a videokamera.

Chcete-li online besedy vyzkoušet a případně se přidat, tak mi pošlete e-mail na adresu  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  a já pak na Váš e-mail pošlu pozvání k připojení se do naší skupiny v Microsoft Teams. 

Děkuji těm, kdo mne popostrčili k této nové aktivitě a těm, kdo se už besed zúčastňují. Mohli jsme si vyzkoušet, že to funguje. Doufám, že je to pro účastníky užitečné a také i příjemné moci se vidět aspoń takto na dálku. Uvažuji dokonce nad tím, že pokud se tento způsob osvědčí, tak by online besedy mohly fungovat i do budoucna. Mohl by to být způsob setkávání s těmi, pro které z jakýchkoliv důvodů nebude možné přicházet osobně na katecheze do našeho pastoračního centra.

Přeji všem zdraví, Boží požehnání a na viděnou online, P. Pavel Hofírek

Wednesday the 28th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.