Besedy s farářem online i osobně

Již několik měsíců se farníci mohou pravidelně každý týden setkávat s naším farářem při online besedách. Od května nabízí otec Pavel opět i možnost osobních setkání v sále pastoračního centra. Online besedy budou přitom pokračovat i nadále. Je možné se zúčastnit v kterémkoli termínu. Hlavní náplní budou odpovědi na otázky přítomných. 


Nabízím besedy s farářem při setkáních online na internetu i osobně v pastoračním centru.

Když nebylo možné se scházet osobně, tak jsem se rozhodl vyzkoušet a nabídnout možnost setkávání přes internet. Mnoho možností na internetu už existuje: přenosy a záznamy bohoslužeb, kázání, křesťanské přednášky, katecheze, články, videa atd. Jediné, co chybí a co mohu nabídnout, je osobnější komunikace a možnost se kněze na cokoliv zeptat. Navazuji tím na besedy a katecheze, které už roky pro farníky dělám. Při těchto setkáních probíráme katechismus, rozebíráme biblické texty a také část času věnujeme právě otázkám a diskuzi o věcech, které lidi akutálně zajímají.

Při online besedách jsem se rozhodl vypustit systematické probírání a věnovat čas pouze odpovědím na otázky. Studovat Bibli či katechismus může každý sám, ale v této době nemusí být tolik příležitostí se druhých nebo kněze zeptat na věci, které nás napadají. Online schůzky děláme v programu Microsoft Teams, který mnozí znáte z distanční školní výuky. Besedy bývaly jednou za týden ve čtvrtek v 18:00 zhruba 45 až 60 minut, ale od května to trochu upravíme, viz příloha. Otázky mi účastníci posílají předem e-mailem nebo napíší do programu Teams, případně se zeptají přímo během online besedy. Po technické stránce je potřeba mít připojení k internetu, počítač nebo notebook nebo tablet nebo chytrý telefon. Výhodou je také mikrofon a videokamera.

Chcete-li online besedy vyzkoušet a případně se přidat, tak mi pošlete e-mail na adresu  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  a já pak na Váš e-mail pošlu pozvání k připojení se do naší skupiny v Microsoft Teams. 

Děkuji těm, kdo mne popostrčili k této nové aktivitě a těm, kdo se už besed zúčastňují. Už víme, že to funguje. Doufám, že je to pro účastníky užitečné a také i příjemné moci se vidět aspoň takto na dálku. Uvažuji dokonce nad tím, že pokud se tento způsob osvědčí, tak by online besedy mohly fungovat i do budoucna. Mohl by to být způsob setkávání s těmi, pro které z jakýchkoliv důvodů nebude možné přicházet osobně na katecheze do našeho pastoračního centra.

Od května 2021 chci opět nabídnout možnost osobních setkání v sále našeho pastoračního centra a přitom zachovat také besedy přes internet, protože tak se mohou připojit lidé odkudkoliv. Zkusíme také zkombinovat obě možnosti dohromady. Plánované termíny besed najdete v příloze. První beseda 6. května bude ještě stejně jako dosud v 18:00 na internetu. Další besedy budou buď ve středu v 19:00 v pastoračním centru jednou za čtrnáct dnů (pouze osobně) nebo ve čtvrtek v 18:00 na pastoračním centru a zároveň přes internet nebo ve čtvrtek v 19:30 pouze na internetu. Viz přiložený rozpis. 

Přeji všem zdraví, Boží požehnání a na viděnou online či osobně, P. Pavel Hofírek

TERMÍNY BESED V KVĚTNU V ČERVNU 2021

Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.