Oprava kostnice

oprava_kostnice_mp_w.jpgNejenom farníci, ale i další návštěvníci kostela jsou svědky nebývalého stavebního ruchu nejen na prostranství kolem našeho kostela, ale i na farské zahradě. Úpravy se nejdříve zaměřily na bývalou historickou rožnovskou “kostnici“ za kostelem, která donedávna sloužila jen jako depozitář pro uskladnění málo používaných či vůbec nepoužívaných předmětů.


Tato na pohled nezajímavá budova však odhalila své skryté krásy a možnosti využití. Po jejím vyklizení v ní byly opraveny a vymalovány omítky, byly natřeny stropní trámy a krovové konstrukce, položena nová dlažba, provedena elektrická přípojka včetně vnitřních rozvodů a osvětlení, zhotovují se okénka a připravuje se obložení vstupních dveří. A z nezajímavého objektu se těmito úpravami vytvořil a dotváří pěkný prostor pro pořádání výstav či jiných akcí. Na opravu přispělo Město Rožnov p. R. dotací 150 000,- Kč.

Pavel Jaška

Wednesday the 28th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.