Pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině

Ve dnech 28. 2. / 16:00 - 18:00, 1. 3. / 15:00 - 17:00 a 2. 3. /  16:00 - 18:00 je otevřeno sběrné místo Města Rožnov pod Radhoštěm pro materiální pomoc Ukrajině za městským úřadem na Masarykově náměstí. Seznam věcí, které jsou potřeba, najdete zde. Chcete finančně přispět na pomoc lidem na Ukrajině nebo nabídnout konkrétní pomoc nebo ubytování těm, kteří z Ukrajiny odešli do České republiky? Přehledné informace Charity ČR najdete zde.  


Invaze ruských vojsk na Ukrajinu a vyhlášení válečného stavu dramaticky prohlubuje bezpečnostní i humanitární situaci v zemi. Ta se v důsledku vleklého ozbrojeného konfliktu na východě země potýká s dlouhodobou humanitární krizí. Již nyní je v zemi na 1,5 milionu vnitřně vysídlených lidí, jejich počet ale prudce narůstá. Další stovky tisíc lidí jsou či budou nuceny uprchnout a stejně jako ti, kteří zatím ve svých domovech zůstávají, potřebují pomoc se zajištěním základních životních potřeb.

Charita ČR zprostředkovává pomoc na Ukrajině ve spolupráci s partnerskou Charitou na Ukrajině. Pomoc je soustředěna na zajištění základních potřeb, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby či přístřeší. Součástí intervence je i poskytnutí psychologické pomoci. Ve spolupráci s českými úřady se Charita zároveň připravuje na pomoc ukrajinským uprchlíkům v České republice. Výtěžek sbírky pomůže lidem zasaženým válkou zajistit základní životní potřeby. 

SBÍRKA CHARITA PRO UKRAJINU |

Vzhledem k tomu, že nabídka pomoci bude potřeba koordinovat v dlouhodobém horizontu, vznikla společná platforma neziskových organizací Pomáhej Ukrajině, kde můžete svoji pomoc také nabízet. 

Thursday the 5th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.