Týden modliteb za mládež

Od 19. do 25. listopadu 2023 proběhne Týden modliteb za mládež. Je to příležitost spojit se zvláště v těchto dnech v modlitbě za mladé lidi. Tento týden je také přípravou na slavnost Krista Krále, která je 38. Světovým dnem mládeže. Papež František vybral pro tuto příležitost motto: "Radujte se v naději!" (Řím 12,12)


Papež František vybídl při závěrečné bohoslužbě  Světových dnů mládeže v Lisabonu všechny mladé lidi, aby si domů do údolí všedních dní odnesli tyto tři podněty: zářitposlouchat a nebát se.

Mladý člověk je každý den pohlcován nepřeberným množstvím věcí, které jej odvádí od života s Kristem. Papež František v Lisabonu mladým lidem kladl na srdce: “Nezáříme tehdy, když se postavíme do světla reflektorů, nikoli, ty oslepují, takto nezáříme. Nezáříme, když vystavujeme dokonalý, uspořádaný a pěkně upravený obraz, i když se takto cítíme silní a úspěšní. Ne. Jsme prosyceni světlem, záříme, když přijmeme Ježíše a naučíme se milovat jako on. Milovat jako Ježíš: takto se rozjasníme, to nás přivádí k tomu, abychom byli dílem lásky.”

Využijme proto Týden modliteb za mládež a společně se modleme za všechny mladé lidi, aby jim Pán dal sílu a odvahu zářit jako On na hoře Proměnění, naslouchat mu tak, jako On naslouchal svému Otci zde na Zemi a nebát se, tak jako se nebál On nést kříž až do konce.

Pro inspiraci přikládáme modlitbu za mládež a žehnací modlitbu pro babičky a dědečky. 

 

 
Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.