Poutní slavnost Všech svatých

Na 1. listopad připadá v liturgickém kalendáři slavnost Všech svatých, což je patrocinium našeho farního kostela. Připomínáme si všechny církví kanonizované světce, ale i ty, jejichž jména neznáme, ale kteří nás předešli na cestě víry a žijí v plném společenství s Bohem. Zveme všechny na poutní mši svatou v 18 hodin i na malé pohoštění po mši před kostelem. 


Poutní bohoslužbu hudebně doprovodí rožnovský chrámový sbor. Ve čtvrtek na památku zesnulých - na Dušičky budou mše svaté ráno v 7:00, odpoledne v 16:00 v Muzeu v kostele sv. Anny a večer v 18:00 ve farním kostele. Dušičkové pobožnosti v Rožnově budou v neděli 5. listopadu v 15:00 na hřbitovech na Láni, v Tylovicích a na Starém hřbitově. 

V těchto dnech až do 8. listopadu je možné získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. Obvyklými podmínkami jsou: svátost smíření, svaté přijímání, modlitba za zesnulé na hřbitově a modlitba na úmysl papeže.
Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.