Duchovní obnova s Kateřinou Lachmanovou

aktualita_lachmanova.jpg

“Mám velkou radost, že se všechno podařilo“, komentuje upřímně proběhlou duchovní obnovu její organizátorka Zlatka Lušovská. Během pátečního večera a sobotního dopoledne a odpoledne (21. – 22. 3.) se sešly téměř dvě stovky lidí, aby společně rozjímaly nad tématy, která by nás v době postní měla znepokojovat.

AKTUALIZOVÁNO!  DOPLNĚN ZÁZNAM PŘEDNÁŠEK


Půst není jen odříkání si oblíbeného jídla (přednáška „Doba postní – čas odtučňování srdce“). Často také přebýváme ve vlastním vnitřním vězení, od kterého klíč máme jen my (přednáška „Typické překážky usmíření“ a název Katčiny knihy „Vězení s klíčem uvnitř“). Milosrdenství je Boží láska, která se sklání k člověku v jeho bídě, slabosti a ponížení a pozvedá jej znovu zpět, vrací mu lidskou důstojnost (přednáška „Milosrdenství podle Jana Pavla II.“).

Kateřina Lachmanová s sebou přivezla 4 knihy: její známý titul „Vězení s klíčem uvnitř“, její zatím poslední počin „Karikatury Boha“, knihu Aleše Opatrného „Jak potěšit zpovědníka“ a novénu k Panně Marii rozvazující uzly, kterou podle zahraničních pramenů zpracoval Vojtěch Kodet. Všechny výtisky byly ihned rozebrány.

Jako poděkování věnoval otec Kamil Katce knížku o Radhošti, aby měla doma aspoň kousek z míst, ke kterým má podle vlastních slov velmi blízko, kde má přátele a kam se ráda znovu vrátí. Můžeme doufat, že se s ní nepotkáme jen na Radhošti, ale i při další duchovní obnově v Rožnově.

Marie Popelářová a Zlatka Lušovská

ZÁZNAM PŘEDNÁŠEK:

Kateřina Lachmanová, Doba postní - čas odtučňování srdce

http://youtu.be/JTagf3JsGQ4

 

Kateřina Lachmanová, Typické překážky usmíření

http://youtu.be/O-a67OTqrGw

 

Kateřina Lachmanová, Milosrdenství u Jana Pavla II.

http://youtu.be/tfxEfCJ6qjY

 

Wednesday the 28th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.