Byl u nás: Teátr Víti Marčíka a jeho MORAVSKÉ PAŠIJE

Vážně i humorně, hluboce a provokativně – tak předvedl v pátek 4. 4. v rožnovském kostele loutkář a komediant Víťa Marčík hru Moravské pašije.

On, dvanáctiletý kluk u všeho byl: potkal Ježíše jako novorozeně a jako hlasatele evangelia současně. Byl s ním na Poslední večeři, v Getsemanské zahradě i před veleradou a Pontiem Pilátem, šel s Ježíšem až na Golgotu... A všechno to byla pravda pravdoucí… Nebo ne?

Hra není vyprávěním historického příběhu o Ježíši, ale osobitým ztvárněním poselství pašijového příběhu. Víťa Marčík nás odvážně až provokativně zval znovu uvěřit zvěsti o Ježíši Kristu. Zvěsti o tom, že Bůh už zaplatil výkupné za náš hřích a volá na každého, kdo s ním chce znovu navázat vztah. A volá na nás s láskou – protože jsme jeho, Boží děti.

Živé a emotivní ztvárnění Moravských pašijí muselo vtáhnout do děje každého. Prožívali jsme tak osobně ten nám tak známý příběh o utrpení, ukřižování a smrti Ježíše. Známý a přitom námi stále nepochopený. Jsem přesvědčena, že Víťovi se podařilo vytvořit v každém srdci skulinku, kterou Bůh mohl vstoupit, a my jsme zase kousek toho pašijového poselství dokázali přijmout.

 

Hru ztvárnil Víťa Marčík se svým synem Víťou, o techniku a výborné osvětlení se staral Adam Berger.

(mp)

Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.