BRÁNA NADĚJE - fotografie Jindřicha Štreita

Vytisknout
Kategorie: Kostnice

V nově rekonstruovaném prostoru kostnice byla 4. 5. 2014 slavnostně otevřena výstava černobílých fotografií Jindřicha Štreita BRÁNA NADĚJE. Fotografie zachycují „obyčejný život obyčejných lidí“. Pohybujeme se mezi lety 1977 a 1999, od severomoravských a východočeských Sudet přes Čenstochovou v Polsku až po Saint Quentin ve Francii. Zvláštním způsobem je nám dovoleno nahlédnout do soukromí lidí - za zdi domu, kláštera, rozpadajícího se kostela či u fary nebo na pouti. 

 

Katalogová podoba cyklu fotografií Brána naděje je uvedena výstižnými slovy arcibiskupa Jana Graubnera: „Ne každé oko vidí stejně. Žádné však nespatří, co vidí jen čisté srdce. I svět kolem nás je jiný, než běžný pohled postřehne. Kouzlo může mít maličkost či stará věc a domov tvoří to, co nese stopu lásky všedních dní. Kéž nevšední pohled umělce pomůže vidět za věci ještě dál.“ 


Fotografie doprovází básně Josefa Mlejnka.

 

Průvodci na výstavě v Kostnici jsou klienti Iskérky  (http://www.iskerka.info).

Životopis a publikace Jindřicha Štreita: http://www.jindrichstreit.cz

Zvukový videozáznam ze zahájení výstavy: http://youtu.be/GC6jmnVeX14

1
1
Děti z Malé scholy krásně zpívaly, a také pomáhaly vernisáž uvádět …


2
…otci Kamilovi i Jindřichovi Štreitovi se to zjevně líbilo3

Ve vynikajícím podání herců z Iskérky jsme sledovali ukázku hry o lidské naději…


4

Ve vynikajícím podání herců z Iskérky jsme sledovali ukázku hry o lidské naději…5

…a Jindřich Štreit vše bedlivě sledoval…6

…a svěřil se nám, jaký symbol naděje vidí v nově vytvářeném prostředí za kostelní zdí, kolem našeho kostela


7

Otec Kamil vysvětil prostor kostnice, který bude nově sloužit jako výstavní místnost, jako místo zastavení a radosti


8

BRÁNA NADĚJE v naší kostnici
Autor fotografií: Petr Wolf


Wednesday the 28th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.