POD OCHRANOU VŠECH SVATÝCH


OBALKA_Podochranou.jpg

Rožnovská farnost vydala novou publikaci s výstižným názvem: Pod ochranou Všech svatých. Na 96 stranách kolektiv autorů popisuje nejdůležitější momenty z 250ti leté historie kostela Všech svatých v Rožnově p. R.

Čeněk Kramoliš nám prozrazuje „jak přišel rožnovský kostel Všech svatých ke svým patronům“, Vladimír Teťhal věcně a s nadhledem vzpomíná na své předchůdce, historické proměny kostela i jeho okolí fundovaně popisuje Daniel Drápala. Pokud chcete vědět, kteří svatí se to vlastně skrývají na oltářním obraze v našem kostele (:o), nalistujte si popis od Lubomíra Filipa Piperka.

Publikaci doprovází několik desítek černobílých i barevných fotografií. Graficky přitažlivou formu celého dílka ztvárnila Eliška Chovancová.

A jak tuto knížečku uvádí otec Kamil Obr?: „…listováním touto knihou mohu pouze začít tušit, jaké to je navštívit rožnovský chrám. A byl bych rád, kdyby tato publikace ve čtenářích vyvolala právě onu touhu vstoupit dovnitř...“.

Publikace je k zakoupení v zadní části kostela (cena je 100,- Kč).

 

Monday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.