Farní evangelizační buňky se setkaly s papežem Františkem

Kolem pěti tisíc zástupců farních evangelizačních buněk z celého světa se setkalo s papežem Františkem na audienci během soboty 5. září v Aule Pavla VI. ve Vatikánu. Papež František ve své řeči připomněl, že „církev je dům Otce, kde je místo pro všechny, protože Ježíš říká zřetelně, že do ní patří dobří i špatní, všichni, bez rozdílu“. Z České republiky přiletěla do Říma 25členná skupinka farníků z Dolan, Olomouce a z Rožnova p. R., spolu s o. Vojtěchem Koukalem a o. Kamilem Obrem.

Naši čtyřdenní návštěvu Říma jsme využili také k rozjímání v bazilice sv. Jana a bazilice sv. Klimenta v Lateráně, u hrobu sv. Filipa Neri, na Svatých schodech nebo u slavné Michelangelovy Piety… Připojili jsme se k večerním modlitbám komunity Sant´Egidio a v dalších kostelích a chrámech se nechali uchvacovat starokřesťanskými mozaikovými motivy i renesančními a barokními díly věhlasných umělců, ale také umem antických stavitelů. Vzácným a nezapomenutelným časem byla společně slavená nedělní mše ve Vatikánské bazilice u hrobu sv. apoštola Petra. 

 

Za FEB poutníky z Rožnova p. R. Marie Popelářová

 

Odkazy:

 

Foto 1: Zakladatel FEB Don Pigi Perini a papež František

Foto 2: Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu

Foto 3: Mozaikový obraz v apsidě baziliky Sv. Klimenta 

Foto 4: "Ústa pravdy" 

Foto 5: Rožnovská skupinka FEB u antického Kolosea

 

Wednesday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.