Postní obnova s P. Petrem Karasem

 „Hledám-li Boží tvář, je třeba odložit falešné představy o Bohu.“ – těmito slovy začal duchovní obnovu na téma „Milosrdenství“ otec Petr Karas, farář z Dolních Bojanovic.

Postní obnovu v naší farnosti vedl v páteční večer a sobotní dopoledne (19. a 20. 2. 2016).

 

První přednáška pokračuje výzvou „S hledáním Boží tváře nebudeme nikdy v životě hotovi“ a nadějeplným poselstvím, že „v bolesti a ve vlastním hříchu se s Ježíšem můžeme setkat nejopravdověji“, a také, že „přibližovat se k Bohu je celoživotní úkol a spočívá v pohlížení do tváře samotného Krista“. Víme, že Boží milosrdenství se projevuje věrností, soucitem, uzdravením, odpuštěním, tím, že Bůh na člověka čeká a volá ho, oslovuje – ale také čeká na naši odpověď… – jaká je, či by měla být? – Je to především naše opravdové odpuštění – druhým, sobě, i Bohu…


A v čem zůstáváme často nemilosrdní? „V ponechávání si daru víry jen pro sebe.“ V malé vůli k evangelizaci, kterou všichni tolik potřebujeme. „Neboj se posměchu a vidíš-li někoho viset na tenkém laně, nerozmýšlej se a řekni mu rychle, ať šplhá nahoru, k Bohu.“


Děkujeme otci Petrovi za jeho slova, která obnovují našeho vnitřního člověka.

(mp)

Wednesday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.