Férová snídaně 2016

V sobotu 14. května 2016 se uskutečnil druhý ročník Férové snídaně v našem městě, tentokrát v prostorách pastoračního centra naší farnosti. Tým učitelek a studentek ze ZŠ Pod Skalkou se společně s farníky a dobrovolníky z řad veřejnosti pokusil připravit i přes nepřízeň počasí happening, kterým bychom důstojně podpořili fairtradové a samozřejmě i lokální pěstitele.

Co je fair trade? Je to způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům a řemeslníkům z tzv. rozvojových zemí možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Výrobci v rámci systému fair trade dostávají za svou práci spravedlivě zaplaceno, což odpovídá nákladům na pěstování či výrobu a zároveň umožňuje důstojné živobytí. K férové ceně navíc dostávají také tzv. fairtradovou prémii, což jsou peníze na to, aby si mohli zajistit třeba čistou vodu, postavit školu pro své děti, nakoupit léky nebo řadu dalších potřebných věcí. Tito lidé pěstují plodiny, které denně jíme, nebo vyrábějí výrobky, které denně používáme. Může je proto podpořit každý z nás.

Zájem o Férovou snídani byl překvapivě veliký (asi 270 účastníků). Stoly „praskaly” pod dobrotami vyrobenými z fairtradových i lokálních surovin. Pro děti byly připraveny hry a samozřejmě sladké odměny. Velmi příjemná atmosféra, vůně kávy, čaje, čokolády a hudba přilákaly nakonec i sluníčko. Bylo to krásné dopoledne!

Na shledanou na Férové snídani 2017!!

Organizátoři  

Foto: Josef Bosák
Wednesday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.