Tříkrálová sbírka v naší farnosti

Tříkrálová sbírka proběhla v naší farnosti v pátek 6. a v sobotu 7. ledna 2017. V Rožnově se vybralo celkem 329 366,- Kč a ve Viganticích 57 299,- Kč. Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu a také koledníkům, které neodradilo ani velmi mrazivé počasí, za aktivní podporu této celostátní dobročinné akce.

V ulicích Rožnova koledovalo celkem 27 skupinek koledníků. Sbírku organizačně zajišťovala Charita Valašské Meziříčí, které se pomocí 317 skupinek koledníků a díky štědrosti dárců podařilo letos vybrat celkem 2 068 836,- Kč, což je přibližně o 30 000,- Kč více než v loňském roce.

Z vybrané částky zůstává více než polovina charitě na místní projekty, část celostátní sbírky je určena na humanitární pomoc do zahraničí. Charita Valašské Meziříčí využije výtěžek letošní sbírky na přímou finanční pomoc osobám v tíživé životní situaci nebo na nákup kompenzačních pomůcek pro klienty pečovatelské služby v Rožnově pod Radhoštěm a Kelči.

Charita zve tříkrálové koledníky na animovaný film Zootropolis, který se bude promítat v sobotu 28. 1. 2017 v 10 a v 15 hodin v rožnovském kině Panorama.

Tříkrálová sbírka se v novodobé historii konala poprvé v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi, od roku 2001 ji pak Charita Česká republika pořádá na území celé republiky. 


Wednesday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.