P. Vojtěch Kodet – Požehnání a prokletí

Postní Setkání modlitebních společenství v naší farnosti otevřelo všem farníkům možnost navštívit přednášky vzácného hosta – otce Vojtěcha Kodeta. Zaznělo téma silné, závažné, burcující – požehnání a prokletí. 

Požehnání jako dar, i slovo, které zasahuje do hloubi našeho srdce a způsobuje naši proměnu zevnitř, působí naši duchovní plodnost, dává smysl životu, nese ovoce Ducha svatého – ovoce lásky, pokoje, radosti. Když je život požehnaný, neznamená to, že je snadný. Ale že je žitý v Bohu a pro Boha a že má smysl. Avšak nasloucháme a posloucháme dobře boží slovo? Víme, že našim velkým posláním je být prostředníky požehnání?

Naopak základní zlo, které volíme je, že žijeme svůj život bez Boha, vystavujeme se prokletí.

Celou přednášku si můžete poslechnout zde

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

(mp)

Wednesday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.