Zveme vás na Férovou snídani

Naše farnost a ZŠ Pod Skalkou se zapojí už potřetí do celosvětového happeningu a uspořádají pro veřejnost FÉROVOU SNÍDANI – tj. snídani, kam přineseme vlastní dobroty vytvořené z fairtradových (káva, čaj, kakao, třtinový cukr) či lokálních (vajíčka, med, sýry) surovin. Milí farníci, jste srdečně zváni jak k ochutnávání, tak i k aktivnímu zapojení! Budeme rádi, když pozvete i své známé a kamarády, kteří do kostela běžně nechodí, ale o kterých víte, že jsou jim blízké myšlenky sociální spravedlnosti, svobodného přístupu ke vzdělání či ekologického zemědělství.

Akce se bude konat
v sobotu 13. 5. 2017 na zahradě a v prostorech ZŠ Pod Skalkou (Bezručova 293, u kina Panorama) od 9.00 hod. Maminky, nebojte se přijít – kromě dobré a kvalitní snídaně budou připraveny soutěže a hry pro děti. 

Férový obchod je takový způsob obchodování, kdy pěstitelé kávy, čaje, kakaa a jiných plodin ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dostávají spravedlivě zaplaceno, tj. výkupní cena odpovídá nákladům na pěstování a zároveň umožňuje důstojné živobytí. K principům spravedlivého obchodu patří také zákaz dětské práce, rovnoprávnost a ochrana přírody. Myšlenka fair trade vznikla ve 40. letech minulého století právě v církevním prostředí jako hnutí proti chudobě. Zapojením se do kampaně fair trade ukazují jedinci, školy, města i farnosti svůj zájem zasazovat se o spravedlivější svět. Je to aktivita, která připomíná, že my bohatí neseme zodpovědnost za chudobu světa. Myšlenku fair trade lze podpořit nákupem výrobků označeným logem fair trade, ale také účastí na Férové snídani.

Plakát ke stažení

Další informace na: www.nazemi.cz, www.fairtrade.cz, www.ferovasnidane.cz 

Monday the 8th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.