Představujeme farní youtube kanál

Jistě jste si všimli bílé šipky v červeném poli na našem webu. Pod tímto odkazem se skrývá farní youtube kanál. Tímto bychom ho chtěli představit. Vznikl při podzimní vlně pandemie, tedy poměrně nedávno. Slouží především jako nástroj pro dětské katecheze. Protože se situace zatím nelepší, budou katecheze pro děti, které se nemohou setkávat při náboženství, probíhat i nadále na youtube. 


První povídání katechetky Alči vyšlo 3. listopadu 2020 a nešlo jen o povídání. Děti dostávaly úkoly, tipy k aktivitám nebo měly uhádnout hlas, který četl dopisy papeže Františka. Do Vánoc bylo publikováno celkem 10 audio katechezí. 



V listopadu začalo také povídání s názvem "Josef Egyptský - aneb příběh Pepy". Celkem pětkrát se tato biblická postava přihlásila, aby nám vyprávěla svůj příběh. Stále máte možnost si Josefův příběh poslechnout. 



Schola mohla o letošních Vánocích fungovat pouze ve velmi omezeném počtu. Na youtube si můžete poslechnout písně, které zazněly při půlnoční mši svaté na Štědrý den a prožít tak dozvuky Vánoc v posledním týdnu vánoční doby. 


 
Farní youtube kanál slouží zatím především dětem. Vzhledem k určité nadčasovosti je zde také umístěno video ze svěcení hodinového strojku rožnovských hodin, které se uskutečnilo v červenci 2020. V neposlední řadě zde najdete několik odkazů na youtube kanály, ze kterých jsme čerpali inspiraci např. do rubriky tipů na farních webových stránkách. 

Pokud máte zájem o upozornění na nově uveřejněná audia či videa z farního kanálu, přihlaste se k odběru. 

Wednesday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.