100 leté oslavy vysvěcení kostela ve Viganticích

29. června 2014

Na oslavy se Vigančané připravovali dlouho a s nadšením. Ráno bylo všechno ve svátečním a začalo se průvodem od Panenky Marie. Byla to vzpomínka na průvody, které se tu kdysi tradičně chodívaly. Nejméně třetina účastníků byla v kroji. Všichni si s chutí zazpívali a při vstupu do kostela měli Rožnovští Ogaři nachystanou píseň Jako laň. Potom následovala mše sv. koncelebrovaná P. Kamilem a P. Antonínem.V průběhu mše zazpívala malá vigantická schola, která vznikla teprve před pár týdny. Velmi nás zasáhla upřímnost přímluv při nesení darů. Děti nesly kámen jako symbol hory Proměnění, obraz Panny Marie a žádaly o její ochranu. Pak následovalo plátno s otisky rukou a děti prosily o požehnání, aby ruce mohly dělat dobré skutky, potěšit a umět také pohladit.
Ogarům patřil závěr s hromovým archanděli Michaeli.

Další program byl na výletišti, kde čekalo pohoštění. Vystoupil soubor Troják, který podpořili svým zpěvem Rožnovští ogaři. Docela jim to spolu pasovalo. Dokonce roztancovali pány faráře i starostu.. Svým zpěvem nás také zaujala talentovaná zpěvačka Anetka Růčková.
V dobré náladě jsme vydrželi až do 17.hod, v tu dobu začalo pršet a stáhli jsme se pod stříšky. Tam "zdravé jádro" hrálo a zpívalo až do 20. hod. Slavnost se podařila. Můžete to kontrolovat na přiložených videích.

Videa ze slavnosti:

Slavnostní průvod ke kostelu.

Mše svatá

Oslava na výletišti


Fotografie z akce najdete ZDE

Wednesday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.