DUCHOVNÍ OBNOVA S VERONIKOU BARÁTOVOU

– uskutečnila se před postní dobou, 13.-14. 2, její název byl TAJEMSTVÍ KŘÍŽE  A LÁSKY.
Sestra Veronika Barátová z Komunity Blahoslavenství nejprve představila spiritualitu Komunity, kterou vedla do loňského roku v Dolanech u Olomouce, nyní v Okoličném u Liptovského Mikuláše. V prvních dvou přednáškách nás provázela tajemstvím kříže (smrti, utrpení, zla) a lásky – tedy poznáním, že Ježíš na sebe bere všechno to, co nás odděluje od plnosti života. A slovy Terezie z Lisieux dodává: „I uzdravování z našich hříchů se odehrává v Ježíšově náruči.“

Obr1_ikona_obnova_Veronika_rs.jpg

Byzantská ikona Vzkříšení – vítězství Lásky: Ježíš láme bránu smrti a vyvádí Adama a Evu


V druhé přednášce: „Milovat znamená odpouštět, ale jak, když je to příliš těžké?“ dosvědčovala sestra Veronika mj. i na skutečném příběhu sílu odpouštění a neodsuzování. A předkládá nám slova svatého Jana od Kříže, která opět silně rezonují s mystikou malé Terezky: „podle lásky budeme souzeni“.

Svatá karmelitka Terezie z Lisieux (1873-1897) sestru Veroniku Barátovou inspirovala k sepsání krátkých úvah nad jejími slovy (– knížku Velká malá Terezie vydalo Karmelitánské nakladatelství v roce 2013). 
Díky všem, kteří se na duchovní obnově jakkoli podíleli, díky za společné chvíle usebrání!Wednesday the 4th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.