KŘESŤANSKÁ AKADEMIE

Česká křesťanská akademie (ČKA)logo vznikla již krátce po listopadu 1989 jako občanské sdružení, které chce v křesťanském duchu pomáhat rozvoji svobodné české společnosti na poli kultury, politiky a ekonomie. Je otevřeno nejenom křesťanům všech církví, ale i lidem, kteří cítí odpovědnost za uplatňování křesťanských kulturních a morálních hodnot ve společnosti. Je nestátní, neziskové a nadstranické. Současným prezidentem akademie je prof. Tomáš Halík, jeden z nejvýznamnějších žáků Josefa Zvěřiny a dnes již celosvětově uznávaná osobnost na poli mezináboženského dialogu.
Kontakt na rožnovskou místní skupinu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Více informací naleznete na 
Seznam členů

  PROBĚHLO:

Marek Vácha: Tváří v tvář zemi

V pátek 7. dubna jste mohli přijít do kostela Všech Svatých prožít celé odpoledne a připojit se k adoraci a programu protkanému modlitbami ve prospěch všeho stvoření - ochraně života obecně – ať už jde o nenarozené dítě v lůně matky, ohrožené druhy, právo na důstojný život ve třetím světě, ochranu a smysluplné využívání přírodních zdrojů.
Každá vteřina mého života, mé dobro a mé zlo, ovlivňuje pole, tkanivo vesmíru, z něhož jsme všichni utkáni", řečeno slovy Marka Orko Váchy, který byl hlavním hostem celého programu. 

Číst dál: Marek Vácha: Tváří v tvář zemi

Miloš Šimurda: Pozdravení a pokoj evangelia

Výstava děl Miloše Šimurdy na téma Pozdravení a pokoj evangelia byla ke zhlédnutí v prostorách Sušáku ve Valašském muzeu v přírodě. Dne 21. 2. 2017 proběhla komentovaná prohlídka výstavy za účasti autora a P. Jiřího Poláška. 

Číst dál: Miloš Šimurda: Pozdravení a pokoj evangelia

Petr Kolář: O vztahu duchovních k laikům a pojetí společenství v katolické církvi

Petr Kolář, jezuitský kněz a publicista přednášel 2. 11. 2016 v Pastoračním centru v Rožnově. 
-- Zvukový záznam přednášky zde

Petr Kolář vystudoval a také několik let pracoval v technickém oboru v Ostravě. Po invazi vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 se při cestě ze zahraničí rozhodl zůstat v Rakousku a vstoupit do jezuitského noviciátu. Studoval v Německu a Francii, kněžské svěcení přijal v roce 1975 v SRN.

Číst dál: Petr Kolář: O vztahu duchovních k laikům a pojetí společenství v katolické církvi

Jaroslav Šebek: Karel IV. byl oblíbený za všech režimů


Na toto téma přednášel doc. Jaroslav Šebek v úterý 4. října 2016 v evangelickém kostele v Rožnově pod Radhoštěm. Největšího Čecha a otce vlasti, od jehož narození si letos připomínáme 700 let, představil netradičním způsobem a v širších souvislostech. Jádrem přednášky byla interpretace osobnosti Karla IV. v 19. a 20. století, zvláště pak zneužití jeho osoby v období nacismu a komunismu. 

Jaroslav Šebek: Karel IV....Jaroslav Šebek: Karel IV. byl oblíbený za všech režimů

Miroslav Herold: Mladý křesťan v současné společnosti

V pátek 8. dubna 2016 se uskutečnilo setkání nejen mladých farníků s jezuitou Miroslavem Heroldem v Pastoračním centru. Téma znělo Mladý křesťan v současné společnosti. Slova P. Herolda provokovala k zamyšlení nad postojem každého, zvláště mladého věřícího k víře. Přednášející přítomné povzbuzoval k přemýšlení o důvodech náboženského přesvědčení, o vztahu k církvi a o postoji k aktuálním otázkám. Po přednášce následovala mše svatá ve farním kostele.

Číst dál: Miroslav Herold: Mladý křesťan v současné společnosti

Lukáš Šimek: Namibie - příroda a lidé jihozápadní Afriky

Dne 16. 3. 2016 proběhla v rožnovské knihovně přednáška přírodovědce RNDr. Lukáše Šimka na téma "Namibie - příroda a lidé jihozápadní Afriky". 
 
Křováci (Sanové), Himbové a Hererové se snaží udržet svoji kulturu navzdory kosmopolitní politice současné demokratické republiky, která získala samostatnost teprve v r. 1990! Namibie je na cestě k demokracii stejnou dobu jako my, jenom rozlohy národních parků, pouští a jiných „pouští“ nejsou už tak dobře souměřitelné.

Číst dál: Lukáš Šimek: Namibie - příroda a lidé jihozápadní Afriky

Wednesday the 24th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.